З метою поліпшення умов для розвитку демократії, реалізації громадянами конституційних прав на вільний доступ до інформації, підвищення прозорості діяльності органів внутрішніх справ створено цей сайт. Все о велосипедах
Administrator
16 2019 (ніч, 03:00):
Температура: 19..21°C
Атм. тиск: 749..751мм.р.с.
Вітер: пів 1..3 м/с
Від. волог.: 69..71%
Комфорт: 18..20°C
ясно без опадів
16 2019 (ранок, 09:00):
Температура: 23..25°C
Атм. тиск: 749..751мм.р.с.
Вітер: пів 1..3 м/с
Від. волог.: 55..57%
Комфорт: 22..24°C
ясно без опадів
16 2019 (день, 15:00):
Температура: 28..30°C
Атм. тиск: 748..750мм.р.с.
Вітер: пн-зх 3..5 м/с
Від. волог.: 25..27%
Комфорт: 27..29°C
ясно без опадів
16 2019 (вечір, 21:00):
Температура: 23..25°C
Атм. тиск: 748..750мм.р.с.
Вітер: пів 1..3 м/с
Від. волог.: 38..40%
Комфорт: 22..24°C
ясно без опадів
Експорт новин
Statistics
Користувачів: 6
Новин: 8449
Посилань: 17
Відвідувачів: 92312034
Жіноче обличчя нежіночої професії Надрукувати Надіслати електронною поштою
18. 02. 2007 p.

Дільничний інспектор міліції Наталія Дубина: „Я не вважаю свою професію жіночою. Але вона мені подобається. Я звикла приймати виклики і люблю долати труднощі".

Вже всі звикли до того, що жінки сьогодні обирають професії, які завжди вважалися чоловічими. Прикладів у будь-якій сфері безліч. Ніхто вже не дивується, жінці - шпалоукладнику, чи жінці - керівнику уряду. Але все-таки трапляються випадки, коли навіть при сьогоднішньому розвиткові гендерної політики представниці прекрасної статі обирають такий вид професійної діяльності, який просто не може не викликати здивування. Наприклад, дільничний інспектор міліції.  Уособлення закону на місцях.  Людина, якій потрібно бути і психологом, і криміналістом, а інколи навіть „бійцем „Беркуту". А тут раптом жінка на посаді, на яку не кожен міліціонер погодиться. І не просто займає цю посаду, а реально працює на дільниці.

Молодший лейтенант міліції, дільничний інспектор Щорського райвідділу внутрішніх справ Наталія Дубина - єдина жінка в УМВС України в Чернігівській області, яка вже чотири роки працює дільничним інспектором.

Ми зустрілися з Наталією в її кабінеті у новому приміщенні Щорського райвідділу внутрішніх справ. Розмова почалася із з'ясування питання чому молода симпатична жінка обрала для себе роботу в міліції, і не просто в міліції, а стала саме дільничним інспектором

- Працювати в міліції я мріяла ще з дитинства. Мій тато Володимир Олексійович працював у міліції, і мені завжди хотілося піти його шляхом. Я хотіла відразу після школи піти навчатися в училище міліції. Мама не заперечувала, але тато був категорично проти. Мовляв, не жіноча це справа. І я закінчила педагогічне училище в Новозибкові в Росії, отримала професію вчителя початкових класів. Працювала у Нових Млинах нашого ж району вчителем російської мови та зарубіжної літератури. Якось я розговорилася із своїми знайомими міліціонерами з нашого райвідділу, і вони запитали, чи не хотіла б я працювати у кримінальній міліції у справах неповнолітніх. Це мені нагадало про стару мрію. Я ще раз поговорила з татом, і на моє здивування він здався. Він пішов до начальника райвідділу, поговорив з ним, і мене викликали на співбесіду. Коли дізналася, що мене викликають на цю розмову, я була якраз в школі. З Нових Млинів до Щорса - 17 кілометрів, я примчала додому на велосипеді за півгодини. Бесіда відбулася. Мені запропонували роботу. Але так сталося, що через деякий час я на кілька місяців пішла у декрет. А коли вийшла з нього, у райвідділі була вільною лише вакансія дільничного інспектора. Так я стала дільничним. Робота мені подобається. І, за великим рахунком, зараз я її на іншу не змінила б.

Робота дільничного інспектора вважається однією з найважчих і найвідповідальніших у системі органів внутрішніх справ. Особливо в районах, де до дільниці можуть входити декілька сіл, розкиданих на великій території. Тому транспортна проблема для сучасних „Аніскіних" одна з найгостріших. До дільниці Наталії Дубини входять 3 сільських ради, це шість населених пунктів, понад дві тисячі чоловік населення. Села розташовані навколо Щорса. Пального для транспорту немає, тож добирайся, як сама знаєш. На велосипеді, „попуткою"... Доводиться просити знайомих, голосувати на дорозі, самій шукати транспорт, щоб доставити, наприклад, того ж сімейного дебошира в райвідділ, чи в суд. Не кожен чоловік витримає. Але Наталія говорить, що в неї характер такий, вона любить іти назустріч труднощам.

- Мені, можливо, важче, ніж чоловікам, у нас люди інколи не сприймають, що дільничий інспектор - жінка. Доводиться завойовувати авторитет. Звичайно, в деяких випадках, коли просто  словами не обійдешся, я звертаюсь за допомогою до колег-чоловіків. А часом доводиться  включати жіночу винахідливість.  А потім  буває так, що деякі люди, котрих затримуєш у п'яному вигляді, потім, коли проспляться, вибачаються. Їм стає соромно за свою поведінку.

  • - Чи буває вам страшно. Адже в міліцейській роботі всяке трапляється?
  • - Як правило, ні. Я, звичайно, як і кожна людина, боюся деяких речей, але вони не пов'язані з роботою. Хоча, інколи стає не по собі, особливо, коли доводиться доставляти з села в район хворих на туберкульоз чи коросту у запущеній стадії, а таких зараз вистачає. Тож і боїшся, щоб випадково заразу не підчепити. Переживаєш не тільки за себе, а й сім'ю та дітей такого п'яниці.

Керівництво райвідділу не робить особливих попусків дільничному інспектору-жінці. Чергування, виїзд на місце злочину, все це на рівні з чоловіками. Проте нарікань на її роботу у Сергія Андрусенка, начальника райвідділу внутрішніх справ, немає. Навіть, більше того, Наталія, крім показників у роботі, може демонструвати і спортивні досягнення. Так,  наприкінці минулого року на обласній спартакіаді  УМВС з прикладних видів спорту вона посіла третє місце у змаганні зі стрільби з бойової зброї.

Втім, Наталія Дубина вміє не тільки стріляти. Напередодні нашої розмови вона  розкрила пограбування.

- Це було в середині лютого, - розповідає Наталія Володимирівна. - До нас звернулася секретар районної прокуратури, у якої невідомий на вулиці відібрав сумочку з документами та мобільним телефоном. Постраждала описала нападника, це був високий чоловік у непримітному одязі та гумових чоботях. Я з оперативною групою виїхала на місце злочину. Якраз тоді йшов сніг, але сліди цього чоловіка ще було видно, вони привели нас до будинку, в якому, як мені було відомо, жив раніше засуджений. Було чути, що в будинку хтось є, але світло в вікнах не горіло. На нашу вимогу відкрити ніхто не відповідав. Через декілька хвилин нам на допомогу приїхали ще кілька співробітників райвідділу. Ми почали стукати в двері, вимагали, щоб господар відкрив. Через двері він став кричати, що нікому не відкриє, а якщо спробуємо увійти, порубає всіх сокирою. Довелося застосувати силу. Хлопці відкрили двері, увійшли до приміщення, відібрали у господаря сокиру, наділи наручники. В кімнаті тхнуло спаленим пластиком, виявилося, що цей грабіжник намагався спалити документи і пластикову платіжну картку з сумочки. Під ганчіркою на підлозі я помітила ляду. Виявилося, що там під підлогою була обладнана невелика схованка, де й лежала жіноча сумочка та мобільний телефон, які цей чоловік відібрав у жінки на вулиці.

         Робота дільничного інспектора не з тих, на яку приходиш о 9 і йдеш додому о 18 годині. Добові чергування, робота на дільниці, робота з документами. Прийти додому вчасно - скоріше виняток, ніж правило. Але коли це трапляється, то найбільше радіє маленький Гліб - синочок Наталії. Йому три з половиною роки. З дідусем і бабусею йому, звичайно, добре, але з мамою краще. Проте він теж вже знає, що мама „ловить бандитів". 

 
< Попередня   Наступна >
Останні кометарі
Розсилка новин


Всі права на матеріали, розміщені на сайті kop.gov.ua, охороняються у відповідності до законодавства України. Використання
матеріалів kop.gov.ua дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на kop.gov.ua.