З метою поліпшення умов для розвитку демократії, реалізації громадянами конституційних прав на вільний доступ до інформації, підвищення прозорості діяльності органів внутрішніх справ створено цей сайт. Все о велосипедах
Administrator
17 жов 2018 (вечір, 21:00):
Температура: 11..13°C
Атм. тиск: 757..759мм.р.с.
Вітер: схід 2..4 м/с
Від. волог.: 90..92%
Комфорт: 10..12°C
ясно без опадів
18 жов 2018 (ніч, 03:00):
Температура: 9..11°C
Атм. тиск: 757..759мм.р.с.
Вітер: схід 1..3 м/с
Від. волог.: 93..95%
Комфорт: 9..11°C
ясно без опадів
18 жов 2018 (ранок, 09:00):
Температура: 10..12°C
Атм. тиск: 756..758мм.р.с.
Вітер: схід 1..3 м/с
Від. волог.: 91..93%
Комфорт: 10..12°C
ясно без опадів
18 жов 2018 (день, 15:00):
Температура: 20..22°C
Атм. тиск: 754..756мм.р.с.
Вітер: пд-сх 1..3 м/с
Від. волог.: 58..60%
Комфорт: 18..20°C
ясно без опадів
Експорт новин
Statistics
Користувачів: 6
Новин: 8448
Посилань: 17
Відвідувачів: 84043267
Вирок для убивці міліціонера Надрукувати Надіслати електронною поштою
23. 02. 2007 p.

         Гірка іронія долі - 15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, колишній солдат-контрактник, який служив в Іраку, був засуджений до 15 років позбавлення волі.

Такий вирок Апеляцій­ний суд Чернігівської об­ласті виніс 26-річному Олександрові Ф., який зви­нувачувався в убивстві за­ступника начальника слідчого відділення Прилуць­кого міськрайвідділу внутрішніх справ капітана міліції Леоніда Ти­щенка. Убивство міліціоне­ра набуло великого резо­нансу. Писав про це в одному з жовтневих номерів минулого року і тижневик „Іменем закону".

Нагадаємо читачам, що 28-річний капітан міліції Леонід Тищенко був убитий близько 22-ї години 24 ве­ресня минулого року в Прилуках на кладовищі на вулиці Гімназичній, коли по­вертався з кафе додому, де на нього чекала дружина. Тіло вбитого знайшов на­ступного ранку випадковий перехожий, який вигулював собаку. Як з'ясувалося під час огляду місця злочину, смерть міліціонера наста­ла в результаті колото-різаної рани шиї. Пізніше було встановлено, що вбивця забрав золотий ланцюжок, обручку і мобільний телефон убитого. Барсетку та службове посвідчення він викинув у вигрібну яму роз­ташованого неподалік гро­мадського туалету. Та про це дізналися лише після того, як убивця написав явку з повинною.

На розкриття цього зло­чину були кинуті значні сили міліції. За підозрою у скоєнні вбивства був зат­риманий Олександр Ф., прилучанин, 1984 року народження, колишній воїн-контрактник українських миротворчих сил в Іраку, а на час скоєння злочину - працівник одного з місцевих підприємств. До речі, він кілька разів по­трапляв у поле зору право­охоронців як особа, що ре­гулярно вживає наркотики, але був затриманий, коли з'явилися вагомі докази його провини.

За словами працівників карного розшуку прилуць­кої міліції, незважаючи на те що Олександр вживав наркотики, військових на­вичок він, мабуть, не втратив. Удар ножем у шию був професіональним. Ті ж самі міліціонери стверджу­ють, що до Іраку Олександр поїхав, щоб позбутися наркозалежності, пройшов відповідну підготовку, але реальність у країні, де три­ває неоголошена війна, була такою, що контрактник достроково попросив­ся додому. Цікава деталь: згідно з характеристиками, отриманими слідством, засуджений міг після Іраку служити у правоохоронних органах. Однак він обрав для себе інший життєвий шлях.

Увечері 24 вересня він побачив на стежині, що ви­лася через цвинтар, невідо­мого чоловіка і напав на нього. Лише знайшовши службове посвідчення уби­того, він зрозумів, що зарі­зав співробітника міліції.

Державне обвинува­чення кваліфікувало дії підозрюваного як розбій­ний напад з метою заволодіння майном Тищенка, по­єднане з насильством, небезпечним для життя, та умисне вбивство з корис­ливих мотивів.

       Судовий розгляд цієї кримінальної справи почався 29 січня. Підсудний визнав, що ударив ногою в обличчя потерпілого, від чого той упав, а потім завдав удару ножем у шию і заволодів барсеткою. Підтвердив, що був сам. Однак заперечував, що завдав інших 7 ударів, сліди яких були виявлені на тілі загиблого, та що заволодів обручкою й золотим лан­цюжком. Разом з тим сліди від ударів свідчать, що між підсудним і Тищенком була боротьба. Це підтверджу­ють і висновки цитологічної експертизи слідів крові, знайденої під нігтями по­терпілого.

За висновком слідства та версією обвинувачення, підсудний не тільки завдав цих ударів, а й убивав по­терпілого холоднокровно, діючи виважено. Після скоє­ного він витер кров з ножа об комірець піджака Леоні­да, потім переглянув здобу­те, підсвічуючи запальнич­кою, викинув непотрібне, забрав 30 гривень, мобільний телефон та барсетку, якої пізніше позбувся.

Вирок, винесений у ре­зультаті судового розгляду, - 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Саме такої міри покаран­ня вимагав і державний обвинувач. Законної сили ви­рок набере через місяць після винесення, коли закінчиться термін його мож­ливого оскарження. Дер­жавне обвинувачення у цій справі підтримував проку­рор Чернігівської області Анатолій Василевський.

Дружина вбитого мілі­ціонера Людмила Тищенко не подавала до суду окре­мого позову про відшкоду­вання моральної та матер­іальної шкоди. Вона каже, що це чоловіка не поверне, а від убивці їй нічого не по­трібно.

У залі №3 Апеляційного суду області, де виголошу­вався вирок, було небага­то людей. Коли суддя за­читував рішення суду, в якому коротко викладали­ся обставини злочину, пла­кали дві жінки. Молода дру­жина загиблого міліціоне­ра, в уяві якої, напевно, по­ставали останні хвилини життя коханого чоловіка. І мати засудженого, коли почула, що її синові дове­деться провести за ґрата­ми довгих 15 років... Обидві жінки не згодні з вироком. Перша вважає його занад­то м'яким, друга - занад­то суворим...

Валерій ЛИТОВЧЕНКО,
Анатолій СЕНЧУК,
співробітник Центру зв'язків з громадськістю
УМВС України в Чернігівській області.
 
< Попередня   Наступна >
Останні кометарі
Розсилка новин


Всі права на матеріали, розміщені на сайті kop.gov.ua, охороняються у відповідності до законодавства України. Використання
матеріалів kop.gov.ua дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на kop.gov.ua.