З метою поліпшення умов для розвитку демократії, реалізації громадянами конституційних прав на вільний доступ до інформації, підвищення прозорості діяльності органів внутрішніх справ створено цей сайт. Все о велосипедах
Administrator
17 2020 (день, 14:00):
Температура: 8..10°C
Атм. тиск: 751..753мм.р.с.
Вітер: південь 6..8 м/с
Від. волог.: 53..55%
Комфорт: 4..6°C
ясно без опадів
17 2020 (вечір, 20:00):
Температура: 5..7°C
Атм. тиск: 751..753мм.р.с.
Вітер: південь 4..6 м/с
Від. волог.: 66..68%
Комфорт: 2..4°C
ясно без опадів
18 2020 (ніч, 02:00):
Температура: 3..5°C
Атм. тиск: 751..753мм.р.с.
Вітер: південь 2..4 м/с
Від. волог.: 76..78%
Комфорт: 0..2°C
похмуро без опадів
18 2020 (ранок, 08:00):
Температура: 1..3°C
Атм. тиск: 749..751мм.р.с.
Вітер: південь 2..4 м/с
Від. волог.: 92..94%
Комфорт: -2..0°C
ясно без опадів
Експорт новин
Statistics
Користувачів: 6
Новин: 8449
Посилань: 17
Відвідувачів: 102485380
Жартувати серйозними речами - неприпустимо Надрукувати Надіслати електронною поштою
10. 02. 2011 p.

Жартувати серйозними речами - неприпустимо (фото1)Останнім часом серед наших співгромадян поширився такий собі синдром «жартівника-мінера». Деякі наші несвідомі громадяни вирішили погратися у кота-мишки з екстренними службами порятунку, випробовуючи їх оперативність та професійність дій. Завдяки ЗМІ, які цю інформацію з готовністю розносять та «смакують», таке телефонне хуліганство на початку року набрало значних обертів та принесло чималі збитки аварійно-рятувальним службам, які відповідають за безпеку наших громадян, як то МВС, МНС, МОЗ, аварійна газова служба.

А також подібні витівки викликають великий негативний суспільний резонанс, адже на кілька годин паралізують роботу установи, де «закладається бомба».

Жартувати серйозними речами - неприпустимо (фото2)Лише з початку цього року в Україні зареєстровано 25 анонімних телефонних повідомлень про псевдозамінування будівель тих чи інших закладів, установ, організацій. На Чернігівщині в цьому році зареєстровано 2 анонімних повідомлення про замінування, які, на щастя виявилися хибними (військове містечко Десна та Чернігівська ЗОШ № 14).

З огляду на серйозність ситуації,  не беручи до уваги неправдивість повідомлення, на такий виклик мають виїздити всі аварійно-рятувальні служби (МВС, МНС, МОЗ, аварійна газова служба та ін.), що виливається в значні матеріальні збитки.

Але варто зазначити, що такі жарти надто дорого коштують не лише міліції, а й тим, хто намагається розважитися у такий спосіб. За такі жарти українським законодавством передбачена кримінальна відповідальність.

Як зазначив на прес-конференції з цього питання начальник відділу зв'язків з громадськістю УМВС Сергій Бриль: «згідно статті 259  Кримінального кодексу України  «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності» обмеження волі на строк до п'яти років. Якщо ж комусь захочеться повторити кримінальний «подвиг», то законодавством передбачено і позбавлення його волі на строк до п'яти років.

Минулого року загалом по Україні за вищезазначені правопорушення було засуджено 18 осіб. Здебільшого вибухівку «закладають» у навчальних закладах, на вокзалах, в адміністративних будівлях та на ринках, тобто там, де найбільше скупчення людей. На Чернігівщині за 2010 рік розкрито 2 випадки «телефонного хуліганства» - це «замінування» загальноосвітньої школи та Центрального ринку міста Чернігова. Покарано одного з телефонних жартівників (інший - виявися неповнолітнім).

         Так,  у лютому 2010 року 23-річний місцевий житель зробив анонімний дзвінок про замінювання ЗОШ обласного центру. Його вирахували правоохоронці (МВС спільно з СБУ). Він засуджений та отримав 2 роки обмеження волі.  А у квітні 13-річного телефонного хулігана міліція вирахувала після того, як він близько полудня зателефонував на «102» та повідомив про замінування Центрального ринку міста Чернігова. В результаті заходів з ринку було евакуйовано понад 5 тис. громадян, як покупців так і продавців. На кілька годин територія була оточена а робота найбільшого чернігівського ринку паралізована.

Мінера, оскільки він неповнолітній, не покарали, але в цьому випадку покарання зазнали його батьки. Відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» на батьків або осіб, які їх замінюють, накладається штраф понад 8 тисяч гривень»

У зв'язку з вищевикладеним, міліція Чернігівщини звертається до громадян - мешканців області.

Шановні громадяни !

 

Наявні технічні засоби оснащення МВС та інших правоохоронних структур на сьогоднішній день дозволяють визначити адресу та всі інші дані «жартівника-мінера», тому всім бажаючим у такий спосіб розважитись варто добре подумати і зважити чи варте таке задоволення того, що за ним настане.

 
< Попередня   Наступна >
Останні кометарі
Розсилка новин


Всі права на матеріали, розміщені на сайті kop.gov.ua, охороняються у відповідності до законодавства України. Використання
матеріалів kop.gov.ua дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на kop.gov.ua.